Biuro rachunkowe Białystok

Biuro rachunkowe Białystok

Przedsiębiorca musi zdawać sobie sprawę z tego, że w ramach prowadzonej działalności będzie musiał zadbać również o prowadzenie księgowości. W zdecydowanej większości przypadków firmy decydują się na to, by księgowością zajmowali się specjaliści. Wydaje sie, że takie rozwiązanie będzie gwarantowało profesjonalne rozliczenia i warto się na nie decydować. Prowadzone przez nas biuro rachunkowe w Białymstoku gwarantuje profesjonalną obsługę i pozwala na optymalizowanie kosztów funkcjonowania firmy i uniknąć problemów z rozliczeniami. 

Podstawowe usługi biura rachunkowego w Białymstoku

Pracownicy naszego biura rachunkowego w Białymstoku oferują wszystkim klientom szeroki zakres usług w ramach prowadzonej księgowości. Prowadzone działania dotyczą zarówno księgowania dokumentacji sprzedażowej jak i rozliczeń podatkowych w postaci rocznych, miesięcznych czy kwartalnych zeznań. Prowadzone działania dotyczą podatków, ubezpieczeń społecznych i rachunkowości. 

Nasze biuro może podjąć się również prowadzenia spraw kadrowych i płacowych dla firm. Dlatego klienci nie muszą obawiać się o takie kwestie jak pracownicze urlopy, zwolnienia lekarskie, długość trwania umów o pracę. 

Biuro rachunkowe Białystok – usługi dodatkowe 

Jednak nasze biuro rachunkowe w Białymstoku nie ogranicza się wyłącznie do księgowości i spraw kadrowych i płacowych. Jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom kompleksową pomocą między innymi w zakresie planowania polityki rachunkowości z uwzględnieniem realizowanej strategii działania. Podpowiadamy firmom jak rozwiązać kwestie związane z prawem podatkowym. Możemy pomóc w założeniu działalności albo w zmianie formy prawnej dla już istniejącej firmy. Dzięki posiadanemu doświadczeniu jesteśmy w stanie podpowiadać klientom jakie rozwiązania dla nich będą najodpowiedniejsze. Kwalifikacje na najwyższym poziomie to gwarancja, że świadczone usługi będą w pełni profesjonalne. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą i nawiązania współpracy z naszym biurem rachunkowym.  

Potrzebujesz naszej porady?

Umów się już teraz!

Rozliczenie PIT za 2022 a Polski Ład - zestawienie zmian

Rozliczenie PIT za 2022 a Polski Ład – zestawienie zmian

Zestawienie zmian w rozliczaniu PIT-u w 2022 roku Polski Ład zakłada zmiany w rozliczeniu PIT. Ma to na celu zwiększenie dochodów budżetowych oraz poprawę sprawiedliwości społecznej poprzez zmniejszenie nierówności dochodów dochodów między poszczególnymi grupami społecznymi.  Lista najważniejszych zmian Poniżej znajduje się zestawienie zmian, jakie czekają nas w rozliczeniu PIT za 2022 rok: Obniżenie progów podatkowych – polski Ład planuje obniżenie progów podatkowych w stosunku do progów obecnie obowiązujących. Zakłada to, że najniższy prog podatkowy (18%) będzie obowiązywał dla dochodów od 0 do 8 867 zł, a najwyższy (32%) dla dochodów powyżej 127 000 zł. Uelastycznienie skali podatkowej – ma to na celu poprawę sprawiedliwości społecznej, umożliwiając np. oszczędnym podatnikom szybszy postęp w skali. Obniżenie wieku emerytalnego – zgodnie z planem polskiego Ładu wiek emerytalny zostanie obniżony z 70 do 65 lat. Oznacza to, że osoby urodzone po 31 grudnia 1978 roku mogą liczyć na waloryzację swoich emerytur. Zmiany w ulgach podatkowych – Polski Ład planuje uchylenie ulgi na studia, a następnie wprowadzenie nowych ulg w odniesieniu do wydatków na innowacje techniczne, żłobki i przedszkola oraz fundusze pracownicze. Odpisy z zerowym podatkiem – polski Ład planuje wprowadzenie indywidualnych odpisów w wysokości do 2000 zł rocznie, jeśli podatek naliczony nie przekroczy 0%. Ulga podatkowa dla małych i średnich przedsiębiorstw – ulga będzie obejmowała ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz przyznawanie 9-% ulgi podatkowej. Kodeks karny skarbowy – w 2022 roku wygasną przepisy dotyczące czynów zabronionych skarbowych. Będą one zastąpione nowym Kodeks Karnego Skarbowego. Czy nowe zmiany w rozliczaniu

Read More »